Jesteś tutaj: Strona główna Wypadki i kolizje lubelskie KWP: wypadki na drogach Lubelszczyzny

Popularne

* lubelskie

KWP: wypadki na drogach Lubelszczyzny

lubelskie

18 kwietnia 2011

Policjanci ustalają okoliczności wypadków, do których doszło w ciągu ostatnich dwóch dni na terenie województwa. Łącznie odnotowano 11 wypadków, w których jedna osoba zginęła, zaś 15 zostało rannych.Do tragicznego wypadku doszło dziś tuż po północy w m. Panieńszczyzna. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, ze od strony Warszawy w kierunku Lublina poruszały się  dwa pojazdy marki Audi oraz BMW. Kierujący pojazdami najprawdopodobniej wpadli w poślizg, zjechali z jezdni na pobocze. Kierujący audi lewym bokiem uderzył w drzewo. Z kolei bmw  wielokrotnie wywracając się na dach zatrzymało się na pobliskim polu.

W wyniku wypadku śmierć na miejscu poniósł kierujący audi 36-letni mieszkaniec woj. zachodniopomorskiego. Z  kolei pojazdem marki BMW podróżowało łącznie 5 młodych mężczyzn. Nie odnieśli poważnych obrażeń. 

Do kilku nieszczęśliwych wypadków  doszło także w pow. zamojskim.Do pierwszego z wypadków doszło tuż przed godziną 11.00 w Jarosławcu. Ośmioletnia dziewczynka nagle wbiegła na jezdnię, wprost pod koła nadjeżdżającego samochodu marki Daewoo. Autem kierowała 28-letnia mieszkanka gm. Sitno. Ośmiolatka z urazem głowy przewieziona została do szpitala.

Drugi wypadek miał miejsce kilkanaście minut po godzinie 22.00 na ul. Piłsudskiego. 48-letni Zamościanin wyjeżdżał fordem z postoju dla taksówek. Chcąc zawrócić na przeciwny pas ruchu nie udzielił pierwszeństwa przejazdu innym pojazdom i zderzył się z samochodem renault i volkswagen passat. W wypadku ucierpiał 27-letni mieszkaniec Zamościa kierujący passatem i kierowca taksówki. Obaj Zamościanie z urazami głowy trafili do szpitala. Uczestnicy wypadku byli trzeźwi.

Nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu to również przyczyną  kolizji do której doszło w piątek na tej samej ulicy. Około godziny 14.30 45-letni mieszkaniec gm. Nielisz wyjeżdżając z ulicy Ciepłej zderzył się z jadącym ulicą Piłsudskiego chryslerem. Tym autem kierował 31-letni Zamościanin. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi, a obrażenia których doznali okazały się powierzchowne.

 Alkohol, był przyczyną kolizji drogowej do której doszło w niedzielę na ul. Lwowskiej w Zamościu. Podczas wyprzedzania kierujący fordem uderzył w volkswagena golfa, którym kierował 61-letni mieszkaniec gm. Sułów. Tuż po stłuczce, kierujący fordem oddalił się z miejsca zdarzenia. Niedługo potem mężczyzna został zatrzymany. Okazał się nim 49-letni mieszkaniec Zamościa. W chwili zatrzymania mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Jak ustalili policjanci 49-latek nie posiadał również uprawnień do kierowania.
 
Z kolei wczoraj we Włodawie na skrzyżowaniu ul. Lubelskiej z ul. Piłsudskiego doszło do zderzenia się vw polo z audi.  Do zdarzenia doszło tuż po godz. 15:00. Jak wstępnie ustalono, kierowca vw - 44 letni mieszkaniec gm. Ruda Huta, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu i uderzył w jadące ul. Piłsudskiego audi 80 kierowane przez 29 letniego mieszkańca gm. Ulan Majorat. Obaj kierowcy byli trzeźwi, a w wyniku zderzenia doznali ogólnych potłuczeń ciała. Kierowca vokswagena z uwagi na uskarżanie się na ból w klatce piersiowej pozostał w szpitalu na obserwacji. Dwoje pasażerów tego auta  oraz troje pasażerów audi doznało ogólnych potłuczeń ciała.

tekst/foto: KWP w Lublinie

Dodaj komentarzIlość streszczeń:
Ilość dodatkowych linków:

 

Ilość streszczeń:
Ilość dodatkowych linków:

Facebook MySpace Twitter Digg Delicious Stumbleupon Google Bookmarks RSS Feed 
Stronę utrzymuje cSky tworzenie stron www | Na stronie znajdują się: wiadomości kryminalne z całej Polski, a w szczególności tragiczne wypadki samochodowe, kolizje drogowe, pożary, przestępczość. Dowiedz jaki wypadek wydarzył się w Twojej miejscowości: Warszawa, Kraków, Lublin, Poznań, Gdańsk.