Jesteś tutaj: Strona główna Wypadki i kolizje opolskie Łomnica - śmiertelne potrącenie pieszego

Popularne

* opolskie

Łomnica - śmiertelne potrącenie pieszego

opolskie

W dniu 18.07.2010 r. o godz. 23.20 w miejscowości Łomnica (pow. Olesno, DK 11) kierujący (38 lat) autobusem marki Man potrącił idącego środkiem jezdni 42-letniego mężczyznę.Mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.

źródło: Informacje Opolskiej Policji

Komentarze   

 
0 #11 ja... 2010-07-22 16:48
wszystko sie wyjasni po ślectwie!!!!!
Cytować
 
 
0 #10 trzy_minusy 2010-07-22 16:01
Cytat:
Przykre że zginął młody człowiek, ale nasuwa sie pytanie czy był trzeźwy? Jeżeli nie to wina zawsze leży po stronie osoby pod wpływem alkocholu
Nie zawsze pijany jest winny. Nie zdajesz sobie sprawy ilu ludzi siedzi za pijanych, jeżdżących nieoświetlonymi rowerami. Problemem są też nawaleni piesi spacerujący środkiem drogi, śpiący na drodze itp.

Art. 177 kk mówi:
§ 1. Kto, naruszając, chociażby nieumyślnie, zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, powoduje nieumyślnie wypadek, w którym inna osoba odniosła obrażenia ciała określone w art. 157 § 1,

podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

§ 2. Jeżeli następstwem wypadku jest śmierć innej osoby albo ciężki uszczerbek na jej zdrowiu, sprawca

podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Zadaniem biegłego jest w tym momencie ustalenie, co przyczyniło się do wypadku. Jeżeli za przyczynę wypadku uznane będzie poruszanie się pieszego w miejscu niewyznaczonym do tego celu w warunkach złej widzialności, a ze strony kierowcy wszystko będzie ok to sprawa będzie oczywista.
Cytować
 
 
0 #9 --- 2010-07-22 14:42
Przykre że zginął młody człowiek, ale nasuwa sie pytanie czy był trzeźwy? Jeżeli nie to wina zawsze leży po stronie osoby pod wpływem alkocholu i nie ważne czy droga była oświetlona czy nie, czy szedl środkiem czy nie i tak to jego wina ze zginął. A kierowca autobusu napewno przeżywa ogromna traumę, przecież zabił czlowieka.Wspom inacie też o dzieciach z autobusu które jechały na obóz, w ich pamięci to wydarzenie napewno odciśnie głęboki ślad. Szkoda że przez jakiegoś facia pijanego czy podchielonaego tyle ludzi przeżywa koszmar. Jeden się urżnął a tyle ludzi cierpi.
Cytować
 
 
0 #8 Łomniczanin 2010-07-22 03:06
No i co do tego ma policja? Wszyscy się jej uczepili tak jak by to była ich wina. Od oświetlenia i chodnika są inne instytucje! Tam należy zgłaszać takie sprawy! Nawet jeśli ta impreza była by kilometr dalej (a tak było 2 tygodnie wcześniej) to i tak trzeba by iść nieoświetlonym poboczem.
Cytować
 
 
0 #7 ja... 2010-07-22 02:07
i nie prawda jest że szedł środkiem ulicy Oleska policja to wyklucza żreszta wstrzeto ślectwo
Cytować
 
 
0 #6 ja... 2010-07-22 02:04
a mogła i to dużo ... ta impreza była 100metrów od krajowej 11 gdzie na tej ulicy sa jakies lampy albo pasy!!!! gówno jest!!!!:sad:
Cytować
 
 
0 #5 Łomniczanin 2010-07-21 15:07
Cytat:
dlaczego ta impreza nie była zabespieczona przez policje jak był sprzedawany alkohol!!!!
A co mogłaby zrobić policja? Wyjaśnij mi to bo nie rozumie do czego pijesz.
Miała każdego odprowadzać do domu czy co?
Cytować
 
 
0 #4 ja... 2010-07-21 13:51
a moze ktoś pomyśli o rodzinie ....jeżeli szedł środkiem szosy to co jest aż tak ślepy!!! jak szedł środkiem szosy to dlaczego jest uszkodzona prawa strona ulicy... był normalny.. szedł z zabawy otwarcia boiska dlaczego ta impreza nie była zabespieczona przez policje jak był sprzedawany alkohol!!!!
Cytować
 
 
0 #3 --- 2010-07-20 12:34
Problem polega na tym, że kierowca był trzeźwy i samochód też sprawdzany o 21 przez policje.Wiózł dzieci na obóz. Moze ktos POMYŚLI co czują teraz te dzieciaki.Nikt normalny nie chodzi nocą srodkiem szosy.
Cytować
 
 
0 #2 Bobekk 2010-07-20 02:12
Misiekk - prowadziłeś(łaś ) kiedyś samochód w środku nocy, przy złej widoczności? Zawsze wszystko widzisz? Miejsce nawet nawalonego jak messerschmitt pieszego czy tzw. Alko Night Rovera z systemem No Light jest zgodnie z Kodeksem drogowym NA POBOCZU.
Cytować
 

Dodaj komentarzIlość streszczeń:
Ilość dodatkowych linków:

 

Ilość streszczeń:
Ilość dodatkowych linków:

Facebook MySpace Twitter Digg Delicious Stumbleupon Google Bookmarks RSS Feed 
Stronę utrzymuje cSky tworzenie stron www | Na stronie znajdują się: wiadomości kryminalne z całej Polski, a w szczególności tragiczne wypadki samochodowe, kolizje drogowe, pożary, przestępczość. Dowiedz jaki wypadek wydarzył się w Twojej miejscowości: Warszawa, Kraków, Lublin, Poznań, Gdańsk.