Jesteś tutaj: Strona główna Wypadki i kolizje warmińsko-mazurskie Gwiździny-Mroczno: wypadek na drodze powiatowej

Gwiździny-Mroczno: wypadek na drodze powiatowej

warmińsko-mazurskie

Czwartek, 05 Listopad 2009 19:31

W dniu 4 listopada br. o godzinie 19.14 do nowomiejskiego PSK wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze powiatowej, na trasie Gwiździny-Mroczno. Do zdarzenia wysłano zastęp z OSP w Gwiździnach oraz zastęp z JRG PSP w Nowym Mieście Lub.W dniu 4 listopada br. o godzinie 19.14 do nowomiejskiego PSK wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze powiatowej, na trasie Gwiździny-Mroczno. Do zdarzenia wysłano zastęp z OSP w Gwiździnach oraz zastęp z JRG PSP w Nowym Mieście Lub. Równocześnie przybyłe na miejsce zdarzenia zastępy z OSP w Gwiździnach i JRG Nowe Miasto Lub. zastały samochód osobowy marki Smart po bocznym uderzeniu w drzewo na poboczu drogi. Wewnątrz pojazdu znajdowała się kierująca pojazdem, była przytomna, jechała sama.

Ratownicy przeprowadzili rozpoznanie i zabezpieczył miejsce zdarzenia. Poszkodowanej założono kołnierz ortopedyczny, po czym ewakuowano z pojazdu na nosze typu deska i przekazano przybyłej na miejsce obsadzie karetki pogotowia. Poszkodowana została przetransportowana na SOR w Iławie. Zastęp OSP przy użyciu narzędzi hydraulicznych odgiął prawe drzwi pojazdu w celu odłączenia akumulatora.

Ruch na drodze w czasie prowadzonych działań był całkowicie zamknięty. Następnie wyciągnięto pojazd na drogę i udzielono pomocy przy załadunku na lawetę. Uprzątnięto miejsce zdarzenia i dokonano sorpcji niewielkiej ilości płynów eksploatacyjnych pojazdu, po czym przywrócono ruch na drodze.

Akcja trwała 1,5 godziny, przyczyną powstania zdarzenia było niedostosowanie prędkości do aktualnie panujących warunków na drodze.

tekst/foto: KW PSP w Olsztynie (kwpsp.olsztyn.pl)

Komentarze   

 
0 #3 Audius 2009-11-06 20:09
Sądzę że sprzęt dał radę i pojedynek SMART vs DRZEWO wypadł całkiem nieźle :D
Cytować
 
 
0 #2 Michal88 2009-11-06 13:31
Jakie wycofał z ruchu? Wycofać z ruchu to można fiaty 126p, cinquecento czy tico. Przy takim uderzeniu jak tutaj, drzewo wbiłoby się na fotel pasażera zapewne w tych autkach. Fakt, że to małe jest ale o wiele bezpieczniejsze niż te auta, które wymieniłem. I co ma zwinność do prędkości?

Kobieta za kółkiem? Jakiś problem? Najlepszym się zdarza i nieważne czy to kobieta czy mężczyzna.
Cytować
 
 
0 #1 Rafielf 2009-11-06 01:19
Te smarty to bym wycofał z ruchu...co nie którzy myślą że małe to zwinne ...ale przy prędkości 100km to unosi się w powietrzu...i w taką pogodę jak wczoraj...to ja bym tym G....m nie wyjeżdżał na drogę...i kobitka za kierownicą...po prostu M-pakiet.
Cytować
 

Dodaj komentarzIlość streszczeń:
Ilość dodatkowych linków:

 

Ilość streszczeń:
Ilość dodatkowych linków:

Facebook MySpace Twitter Digg Delicious Stumbleupon Google Bookmarks RSS Feed 
Stronę utrzymuje cSky tworzenie stron www | Na stronie znajdują się: wiadomości kryminalne z całej Polski, a w szczególności tragiczne wypadki samochodowe, kolizje drogowe, pożary, przestępczość. Dowiedz jaki wypadek wydarzył się w Twojej miejscowości: Warszawa, Kraków, Lublin, Poznań, Gdańsk.