Jesteś tutaj: Strona główna Wypadki i kolizje wielkopolskie Nowy Tomyśl - wypadek drogowy pod Opalenicą

Nowy Tomyśl - wypadek drogowy pod Opalenicą

wielkopolskie

15 listopada 2010

Nowotomyscy policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają, co było przyczyną tragicznego wypadku, jaki miał miejsce wczoraj w Porażynie pod Opalenicą. Osobowe audi zderzyło się czołowo z jadącą z przeciwka toyotą yaris.Siedząca za kółkiem toyoty 41-letnia kobieta zginęła na miejscu. Podróżująca z nią 44-latka w ciężkim stanie została przetransportowana śmigłowcem do szpitala w Poznaniu, kierowca audi trafili do szpitala w Nowym Tomyślu.

Wczoraj kilka minut po godzinie 12 dyżurny nowotomyskiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na drodze wojewódzkiej W-307 w miejscowości Porażyn (gmina Opalenica). Jak wynika ze wstępnych ustaleń przybyłych na miejsce policjantów, kierujący osobowym audi, 25-letni mieszkaniec gminy Nowy Tomyśl, po pokonaniu łuku drogi w prawo zjechał na lewy pas ruchu i wpadł wprost pod koła jadącej z przeciwka toyoty yaris, za kierownicą której siedziała 41-letnia mieszkanka Poznania. 

Siła uderzenia była tak duża, że toyota wypadła z drogi i zatrzymała się na dachu, uderzając w drzewa. Kobieta zmarła na miejscu. Podróżująca z nią 44-letnia mieszkanka Zapolic ciężko ranna została przetransportowana śmigłowcem do szpitala w Poznaniu. Kierowca audi trafił do szpitala w Nowym Tomyślu, był trzeźwy.

1511201011.jpg 1511201011.jpg

Utrudnienia na drodze trwały kilka godzin. Okoliczności oraz przyczynę wypadku wyjaśniają nowotomyscy policjanci pod nadzorem prokuratora.  

tekst/foto: KWP w Poznaniu 

Dodaj komentarz


 

Ilość streszczeń:
Ilość dodatkowych linków:

Facebook MySpace Twitter Digg Delicious Stumbleupon Google Bookmarks RSS Feed 
Stronę utrzymuje cSky tworzenie stron www | Na stronie znajdują się: wiadomości kryminalne z całej Polski, a w szczególności tragiczne wypadki samochodowe, kolizje drogowe, pożary, przestępczość. Dowiedz jaki wypadek wydarzył się w Twojej miejscowości: Warszawa, Kraków, Lublin, Poznań, Gdańsk.