Jesteś tutaj: Strona główna Wypadki i kolizje wielkopolskie Potrącenie rowerzysty

Popularne

* wielkopolskie

Potrącenie rowerzysty

wielkopolskie

7 czerwca 2011

W sobotę, 4 czerwca kilka minut przed 18-tą w miejscowości Boruja Kościelna na skrzyżowaniu ul. Powstańców Wlkp. z ul. Cichą doszło do groźnego wypadku drogowego. Pokrzywdzonym okazał się 45-letni mężczyzna mieszkaniec powiatu Wolsztyn, który jadąc rowerem w kierunku Nowego Tomyśla został potrącony przez 25-letniego mieszkańca powiatu nowotomyskiego, który kierując fordem mondeo podjął manewr skrętu w ul. Cichą , tym samym nie udzielił pierwszeństwa rowerzyście, doprowadził do zderzenia. Rowerzysta z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Uczestnicy zdarzenia trzeźwi.

 O godzinie 17:51 oficer dyżurny nowotomyskiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, który ma miejsce na skrzyżowaniu w Borui Kościelnej. Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że od strony Nowego Tomyśla skręcając w kierunku Cichej Góry jadący pojazdem m-ki Ford Mondeo 25-latek  nie udzielił pierwszeństwa jadącemu z przeciwka rowerzyście i doprowadził do zderzenia. Sytuacja na skrzyżowaniu była nieco skomplikowana, ponieważ rowerzysta jechał za innym pojazdem osobowym, który skręcał w kierunku miejscowości Szarki, a ten wyprzedzał go prawą stroną jadąc w kierunku Nowego Tomyśla. Finał zdarzenia bardzo niekorzystny dla 45-letniego rowerzysty, który z licznymi urazami trafił do szpitala.

070620116.jpg  

 W tym przypadku ochronny kask na głowie rowerzysty prawdopodobnie uratował mężczyźnie życie.   Nowe przepisy pozwalają rowerzyście wyprzedzać wolniejsze pojazdy prawą stroną, dlatego apel do wszystkich użytkowników dróg aby zwracali szczególna uwagę na jednoślady.  

 Postępowanie prowadzi Sekcja Kryminalna Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu.

tekst/foto: KWP w Poznaniu

Dodaj komentarzIlość streszczeń:
Ilość dodatkowych linków:

 

Ilość streszczeń:
Ilość dodatkowych linków:

Facebook MySpace Twitter Digg Delicious Stumbleupon Google Bookmarks RSS Feed 
Stronę utrzymuje cSky tworzenie stron www | Na stronie znajdują się: wiadomości kryminalne z całej Polski, a w szczególności tragiczne wypadki samochodowe, kolizje drogowe, pożary, przestępczość. Dowiedz jaki wypadek wydarzył się w Twojej miejscowości: Warszawa, Kraków, Lublin, Poznań, Gdańsk.