Jesteś tutaj: Strona główna Wypadki i kolizje wielkopolskie Szamotuły-Wypadek drogowy na K-92, Sękowo

Szamotuły-Wypadek drogowy na K-92, Sękowo

wielkopolskie

Środa, 17 lutego 2010  19:19

Dnia 17 lutego 2010 roku o godzinie 2.21 Dyspozytor Powiatowego Stanowiska Kierowania w Szamotułach odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym samochodów Volvo,Peugeot Boxer, Skania - na trasie K-92 w miejscowości Sękowo.O wypadku powiadomił jeden z kierowców samochodu ciężarowego.

Informował o zderzeniu dwóch samochodów ciężarowych i samochodu dostawczego oraz o uwięzieniu osób w pojazdach.

Zadysponowano trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej Szamotuły, zastęp OSP Podrzewie, zastęp OSP Pniewy, zastęp z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej Nr 4 Poznań. Powiadomiono Policję, Pogotowie Ratunkowe.

Po dojeździe na miejsce strażacy zauważyli, że w wyniku uderzenia doszło do całkowitego zniszczenia kabiny samochodu ciężarowego, w którym uwięziony został kierowca oraz zakleszczeniu drugiej osoby w samochodzie dostawczym.Kierujący trzecim samochodem nie odniósł obrażeń.

Działania ratowników, po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, polegały na uwolnieniu przy pomocy narzędzi hydraulicznych uwięzionych kierowców.
Kierujący samochodem dostawczym został przekazany zespołowi ratownictwa medycznego i przewieziony do Szpitala w Szamotułach.

170220109.jpg 170220109.jpg

Po wykonaniu dostępu do poszkodowanego samochodu ciężarowego, lekarz Pogotowia Ratunkowego stwierdził zgon.

Usunięto powstałe na wskutek zderzenia pojazdów plamy płynów eksploatacyjnych. Zniszczeniu całkowitemu uległa kabina samochodu ciężarowego oraz dwie naczepy. Droga na tym odcinku została całkowicie zablokowana. Policja na czas prowadzonych działań wyznaczyła objazdy.

źródło: Strona internetowa KW PSP Poznań http://www.psp.wlkp.pl/

Dodaj komentarzIlość streszczeń:
Ilość dodatkowych linków:

 

Ilość streszczeń:
Ilość dodatkowych linków:

Facebook MySpace Twitter Digg Delicious Stumbleupon Google Bookmarks RSS Feed 
Stronę utrzymuje cSky tworzenie stron www | Na stronie znajdują się: wiadomości kryminalne z całej Polski, a w szczególności tragiczne wypadki samochodowe, kolizje drogowe, pożary, przestępczość. Dowiedz jaki wypadek wydarzył się w Twojej miejscowości: Warszawa, Kraków, Lublin, Poznań, Gdańsk.