Jesteś tutaj: Strona główna Wypadki i kolizje zachodniopomorskie Tragiczne zdarzenie na dziesiątce za miejscowością Motaniec

Popularne

* wielkopolskie

Tragiczne zdarzenie na dziesiątce za miejscowością Motaniec

zachodniopomorskie

Tragiczne, zdarzenie, na 17 września 2011

Do tragedii na drodze nr 10 doszło wczoraj o godz. 07.25 za miejscowością Motaniec. Kierujący samochodem ciężarowym marki Iveco wykonując manewr wyprzedzania Volkswagena uderzył w tył stojącego Mercedesa. Kierujący nim 23-latek poniósł śmierć.Policjanci będący na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że kierujący samochodem ciężarowym marki Iveco, jadąc od Stargardu Szczecińskiego w kierunku Szczecina za miejscowością Motaniec wykonując manewr wyprzedzania samochodu marki Volkswagen jadącego z przyczepą, zjechał na lewy pas ruchu i uderzył w stojący na tym pasie samochód ciężarowy marki Mercedes, który brał udział w pracach remontowych nawierzchni drogi.

W wyniku tego uderzenia Iveco siłą odbicia przemieścił się na prawy pas ruchu i uderzył w jadącego tym pasem ruchu Volkswagena, który z siedmioma osobami przewrócił się na bok. W wyniku tego zdarzenia 23-letni mieszkaniec powiatu goleniowskiego, kierujący samochodem Iveco poniósł śmierć. Obrażeń ciała doznała pasażerka Volkswagena, która przewieziona została do stargardzkiego szpitala, pozostałe osoby nie odniosły większych obrażeń.

W związku z tym zdarzeniem policjanci prowadzili objazdy dla jadących w kierunku Szczecina przez Kołbacz. Do czasu przyjazdu innego środka transportu dla obcokrajowców jadących Volkswagenem Starosta Stargardzki w porozumieniu z Wójtem Gminy Kobylanka zapewnił im pobyt w pobliskim motelu. Kierujący pojazdami byli trzeźwi, posiadali uprawnienia do prowadzenia pojazdów mechanicznych.

1709201102.jpg 1709201102.jpg

tekst/foto: KWP w Szczecinie

Dodaj komentarzIlość streszczeń:
Ilość dodatkowych linków:

 

Ilość streszczeń:
Ilość dodatkowych linków:

Facebook MySpace Twitter Digg Delicious Stumbleupon Google Bookmarks RSS Feed 
Stronę utrzymuje cSky tworzenie stron www | Na stronie znajdują się: wiadomości kryminalne z całej Polski, a w szczególności tragiczne wypadki samochodowe, kolizje drogowe, pożary, przestępczość. Dowiedz jaki wypadek wydarzył się w Twojej miejscowości: Warszawa, Kraków, Lublin, Poznań, Gdańsk.