Jesteś tutaj: Strona główna Wypadki i kolizje zachodniopomorskie Tragiczne zdarzenie na dziesiątce za miejscowością Motaniec

Tragiczne zdarzenie na dziesiątce za miejscowością Motaniec

zachodniopomorskie

Tragiczne, zdarzenie, na 17 września 2011

Do tragedii na drodze nr 10 doszło wczoraj o godz. 07.25 za miejscowością Motaniec. Kierujący samochodem ciężarowym marki Iveco wykonując manewr wyprzedzania Volkswagena uderzył w tył stojącego Mercedesa. Kierujący nim 23-latek poniósł śmierć.Policjanci będący na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że kierujący samochodem ciężarowym marki Iveco, jadąc od Stargardu Szczecińskiego w kierunku Szczecina za miejscowością Motaniec wykonując manewr wyprzedzania samochodu marki Volkswagen jadącego z przyczepą, zjechał na lewy pas ruchu i uderzył w stojący na tym pasie samochód ciężarowy marki Mercedes, który brał udział w pracach remontowych nawierzchni drogi.

W wyniku tego uderzenia Iveco siłą odbicia przemieścił się na prawy pas ruchu i uderzył w jadącego tym pasem ruchu Volkswagena, który z siedmioma osobami przewrócił się na bok. W wyniku tego zdarzenia 23-letni mieszkaniec powiatu goleniowskiego, kierujący samochodem Iveco poniósł śmierć. Obrażeń ciała doznała pasażerka Volkswagena, która przewieziona została do stargardzkiego szpitala, pozostałe osoby nie odniosły większych obrażeń.

W związku z tym zdarzeniem policjanci prowadzili objazdy dla jadących w kierunku Szczecina przez Kołbacz. Do czasu przyjazdu innego środka transportu dla obcokrajowców jadących Volkswagenem Starosta Stargardzki w porozumieniu z Wójtem Gminy Kobylanka zapewnił im pobyt w pobliskim motelu. Kierujący pojazdami byli trzeźwi, posiadali uprawnienia do prowadzenia pojazdów mechanicznych.

1709201102.jpg 1709201102.jpg

tekst/foto: KWP w Szczecinie

Dodaj komentarzIlość streszczeń:
Ilość dodatkowych linków:

 

Ilość streszczeń:
Ilość dodatkowych linków:

Facebook MySpace Twitter Digg Delicious Stumbleupon Google Bookmarks RSS Feed 
Stronę utrzymuje cSky tworzenie stron www | Na stronie znajdują się: wiadomości kryminalne z całej Polski, a w szczególności tragiczne wypadki samochodowe, kolizje drogowe, pożary, przestępczość. Dowiedz jaki wypadek wydarzył się w Twojej miejscowości: Warszawa, Kraków, Lublin, Poznań, Gdańsk.